Produkty z wybranej kategorii

Układanki lewopółkulowe
„Układanki” to propozycje ręcznie robionych, drewnianych zabawek, dzięki którym dzieci mogą rozpocząć przygodę z nauką kolorów i nie tylko!

Połączenie układanki lewopółkulowej z sorterem kolorów oraz magnetycznym przyciąganiem elementów znajdziecie właśnie w zabawkach Little Dragon!
Czym są układanki lewopółkulowe?
Jak sugeruje nazwa, są to zabawki, które pomagają wspierać lewą półkulę mózgu. Odpowiedzialna jest ona za m.in. myślenie analityczne i logiczne, dostrzeganie reguł, umiejętność planowania i wreszcie: czytania, pisania i mówienia.

Do ok. 3 rż. zauważa się u dzieci, dominację prawej półkuli ( emocjonalnej, abstrakcyjnej, twórczej ). Żeby jednak optymalnie wykorzystać potencjał całego mózgu, warto odpowiednio zadbać o obie półkule.

Układanki lewopółkulowe to świetna propozycja dla dzieci, którym trudno skupić się na jednej czynności przez kilka minut.

Mnogość wariantów zabawy drewnianymi układankami od Little Dragon jest praktycznie nieograniczona. Możemy traktować je jak sortery kolorów, ciekawe magnetyczne zabawki oraz układanki ćwiczące lewą półkulę mózgu, poprzez odwzorowywanie sekwencji z dołączonych kart pracy. Dzięki temu układanki są świetnym pomysłem na zabawę dla dzieci w różnym wieku!

Wszystkie układanki zostały wykonane z drewna bukowego i pomalowane przyjaznymi i całkowicie bezpiecznymi farbami dla dzieci.

Sprawdź inne kategorie naszych produktów

Sprawdź kolekcje kolorystyczne

Bestsellery