Sklep

Dlaczego warto wybierać drewniane zabawki?

Przy wyborze zabawek dla dzieci kierujemy się różnymi kryteriami – trwałością, kolorystyką, funkcjami edukacyjnymi, ceną czy walorami estetycznymi. Wśród ogromnej oferty, coraz większą popularność zyskują zabawki drewniane. Nie bez powodu!

Jakie cechy posiadają drewniane zabawki?

Drewno posiada właściwości, które w przypadku zabawek niosą wiele korzyści. Przede wszystkim jest to materiał naturalny i bezpieczny dla naszych dzieci. Nie musimy martwić się, że w bliskim kontakcie ze skórą lub włożone do buzi maluszka wywoła niepożądaną reakcję, np. alergiczną. Oprócz tego przedmioty wykonane z drewna są trwałe i odporne na uszkodzenia, co dla zabawek (które wielokrotnie poddawane są wytrzymałościowym próbom) ma niebagatelne znaczenie. Drewno czy plastik – co wybrać? Nie ma uniwersalnego surowca, z którego można stworzyć każdą zabawkę. Dlatego, mimo wielu wad, plastik w przypadku niektórych przedmiotów jest niezastąpiony. Jednak patrząc przez pryzmat trwałości, bezpieczeństwa oraz ekologii zdecydowanie lepszym wyborem są zabawki drewniane. Plastik jest materiałem mniej trwałym, bardziej podatnym na uszkodzenia i – w przeciwieństwie do drewna – nie jest biodegradowalny, co niestety stawia go na bakier z ekologią. A ona, szczególnie w dzisiejszych czasach, jest istotna nie tylko dla nas, ale przede wszystkim dla naszych dzieci.

Dodatkowo, drewniane zabawki to bardziej stonowane i naturalne kolory, które są przyjazne dla oczu i dzięki którym dzieci nie ulegają przebodźcowaniu.

tablica manipulacyjna drewniana

 

W poszukiwaniu ponadczasowej, bezpiecznej, a dodatkowo rozwijającej zabawki dla dziecka, naprzeciw wychodzi drewniana tablica manipulacyjna. Oprócz zalet wynikających z użytego surowca, do tablicy przymocowanych jest wiele elementów codziennego użytku, które na długo zajmują uwagę dziecka, wpływają korzystnie na jego koncentrację, rozwijają małą motorykę oraz wspierają nabywanie praktycznych umiejętności. Dodatkowo, dzięki możliwości personalizacji tablica manipulacyjna może stać się także piękną ozdobą dziecięcego pokoju.